شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR

شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR

… دانلود …

شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله طب نظامي

تعداد صفحات :10

مقدمه: باکتری كلستریدیوم بوتولینوم قادر به تولید اسپور بوده و می‌تواند با تولید سم کشنده باعث بیماری فلج شل و یا بوتولیسم شود. تشخیص بوتولیسم با یافتن سم و یا باکتری در نمونه غذای مشکوک امکان‌پذیر است. روش استاندارد برای یافتن سم استفاده از حیوان آزمایشگاهی می‌باشد. این روش بسیار حساس و اختصاصی ولی پر هزینه، زمان بر و پر زحمت بوده، نیاز به استفاده از حیوان آزمایشگاهی دارد و تنها تعداد معدودی از نمونه‌ها را می‌توان در یک زمان مورد بررسی قرار داد. روش‌های دیگری از جمله استفاده از آنتی‌بادی‌ها در سیستم تشخیص الیزا جهت تشخیص توكسین به كار رفته ولی با توجه به وجود واکنش متقاطع بین تیپ‌های این باکتری کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این تحقیق برای شناسایی تیپ‌های A، B و E كلستریدیوم بوتولینوم كه در انسان ایجاد بیماری می‌كنند، از روش Multiplex PCR استفاده شد.
مواد و روش كار: تایید اولیه تیپ‌های باكتریایی كلستریدیوم بوتولینوم مورد استفاده در این تحقیق با روش بیوشیمیایی و نیز Bioassay صورت گرفت. جهت شناسایی بوسیله PCR، سه جفت پرایمر با دمای ذوب نزدیک به هم طراحی گردید. هر پرایمر به طور اختصاصی برای ژن سم بوتولینیوم تیپ‌های A، B و E عمل نموده و این سه جفت پرایمر قادر بود به طور هم‌زمان سه سروتیپ را شناسایی نماید.
نتایج: بزرگی محصول PCR تیپ‌های ,A B و E به ترتیب782، 205 و 389 جفت باز بود که با روش هضم آنزیمی نیز صحت محصول PCR تایید شد. باكتری كلستریدیوم پرفرنجنس به عنوان کنترل منفی مورد استفاده قرار گرفت و نتایج PCR آن با پرایمرهای طراحی شده منفی بود.
بحث: این روش سریع، حساس و دقیق بوده و از آن در جهت شناسایی سه تیپ بیماریزای انسانی باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می‌توان استفاده نمود.

كلید واژه: شناسایی، كلستریدیوم بوتولینوم، Multiplex PCR assay

اینک شما با جستجوی شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR وارد صفحه فروش فایل دانلودی شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

شناسايي كلستريديوم بوتولينوم تيپA ،B و E با استفاده از Multiplex PCR