مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير

 مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير

… دانلود …

مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير :

چکیده :
در دنیای حقیقی و مجازی امروز، هیچ گاه همه چیز آن طور که به نظر می آید نیست. این مسئله در زندگی روزمره ما بارها و بارها اتفاق می افتد. به عنوان مثال تصویری را در نظر بگیرید که در نگاه اول توجه شما را به خود جلب نمی کند درحالی که این تصویر در بطن خود حاوی اطلاعات محرمانه ای است. موضوعی با عنوان پنهان سازی متن درون یک تصویر از سالیان دور در علم برنامه نویسی و پردازش تصویر وجود داشته است. در این مقاله روشی ارائه شده است که قادر است متنی را با توجه به تعداد پیکسل های تصویر اصلی به گونه ای درون آن پنهان سازد که تغییر محسوسی در تصویر اصلی رخ نمی دهد. این روش شامل دو الگوریتم اصلی است که الگوریتم اول را فرستنده اجرا می کند و کار اصلی آن مخفی سازی متن درون تصویر است و گیرنده می تواند با اجرای الگوریتم دوم متن پنهان شده در تصویر را استخراج کند.

کلید واژه: برنامه نویسی، پردازش تصویر، الگوریتم، پیکسل

-1 مقدمه

موضوعی با عنوان پنهان سازی متن درون یک تصویر از سالیان دور در علم برنامه نویسی و پردازش تصویر وجود داشته است. Steganography، هنر مخفی کردن یک متن در متن دیگر، یکی از هم خانواده های Cryptography یا رمزنگاری است که امروزه بدلیل در خواست صنعت در به جا گذاشتن آثاری در فیلم های ویدئویی و صدا برای اعمال copyright استفاده فراوانی پیدا کرده است. هدف steganography این است که پیغامی را در یک پیغام دیگر به روشی ذخیره کند که دشمن پی به وجود پیغام اول در پیغام دوم نبرد. اولین استفاده های steganography توسط Herodotus یک مورخ یونانی به ثبت رسیده و ماجرای آن به یونان باستان باز می گردد. وقتی حاکم یونان Histiaeus به دست داریوش در شوش در قرن پنجم پیش از میلاد زندانی شده بود می بایست پیغامی مخفیانه به برادر خوانده اش در Miletus بفرستد. برای همین منظور موی سر غلامش را تراشید و پیغامی را روی فرق سرش خال کوبی کرد وقتی موهای غلام به اندازه کافی رشد کرد او را عازم مقصد کرد.[1]

وقتی نشانه تجاری یا مشخصه ای در یک اثر مانند عکس، ویدئو یا صدا به شکل مخفیانه ذخیره می شود به آن watermarking می گویند که یکی از شاخه های Steganography به حساب می آید. برای این هدف تاکنون

الگوریتم های مختلفی ارائه شده است که نمونه های آن در [2]،[3]و [4] بیان شده است.

روشی که در این مقاله ارائه شده است به منظور پنهان سازی متن درون تصویر به صورت بیتی است برای این منظور دو الگوریتم اصلی ارائه شده است؛ الگوریتم اول که در طرف فرستنده اجرا می شود و متن را درون تصویر مخفی می کند، الگوریتم دوم که در طرف گیرنده بر روی تصویر دریافتی اجرا شده و اطلاعات موجود در آن را استخراج می کند. در الگوریتم فرستنده باید ابتدا کاراکترهای موجود در متن را به شکل باینری آن تبدیل کرده و سپس بیت های موجود در هر کاراکتر را در کم ارزش ترین بیت پیکسل های موجود در تصویر قرار دهیم. مکان اولین پیکسل بستگی به کمترین و بیشترین مقدار شدت پیکسل های موجود در تصویر دارد. بعد از تعیین مکان اولیه، بیت های مربوط به کاراکترها پشت سرهم درون کم ارزش ترین بیت موجود در پیکسل ها (با توجه به مکان اولیه) قرار می گیرد و این فرایند تا آخرین بیت از آخرین کاراکتر ادامه می یابد.

در ادامه طرح اولیه الگوریتم با فرض داشتن تصویری با mn پیکسل و رشته ای از حروف که همان متن مورد نظر ما را تشکیل می دهد و پس از آن الگوریتم های مربوط به طرف فرستنده و طرف گیرنده با جزئیات کامل بیان می شود و سپس نتایج حاصل از پیاده سازی الگوریتم بررسی خواهد شد.

1

چهاردهمین کنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، 17 -15 شهریور 1390

-2 طرح اولیه

در ابتدا فرض کنید تصویری با سایز mn موجود است. می خواهیم متنی را با تعداد مشخصی کاراکتر درون این عکس مخفی کنیم، برای این منظور کاراکترهای موجود در متن را به شکل باینری آن تبدیل کرده در نتیجه به ازای هر کاراکتر تعداد مشخصی 6) یا (7 بیت خواهیم داشت. با توجه به روش بیتی برای قرار دادن هر بیت از کاراکتر درون یک پیکسل باید ابتدا مکان اولین پیکسل را تعیین کرد. برای این منظور سطر و ستون L را به عنوان مکان اولین بیت از اولین کاراکتر انتخاب می کنیم که L به شکل زیر بیان می شود:

(1) /2] L [
(k r)
در معادله بالا k برابر است با حداکثر مقدار شدت پیکسل
های موجود در تصویر و r برابر است با حداقل مقدار شدت پیکسل های موجود در تصویر. پس از آن بیت دوم از کاراکتر اول در خانه (L,L+1) قرار می گیرد و این عمل تا پایان قرار دادن همه بیت های متن موجود ادامه می یابد. چنانچه در موقعیتی قرار گرفتیم که می بایست بیت بعدی در مکانی بعد از مکان (L,n) قرار بگیرد آنگاه یکی به سطر اضافه می کنیم و ستون را 1 قرار می دهیم یعنی بیت مورد نظر باید در کم ارزش ترین بیت پیکسل (L+1,1) قرار گیرد.

از آنجایی که تصویر اولیه پس از رمزگذاری متن در آن باید برای گیرنده ارسال شود، گیرنده باید بتواند مکان اولین بیت را تشخیص دهد. درنتیجه، مکان اولین بیت را در جایی از تصویر به صورت رمز شده نگه می داریم تا گیرنده بتواند آن را به راحتی پیدا کند. بدین منظور براساس فرمول زیر یکی از 3 سطر انتهایی، برای قرار دادن اطلاعات مربوط به متن (سطر و ستون اولین و آخرین بیت) انتخاب می شود.
(2) p n ([mn]%3)
در رابطه بالا m برابر است با تعداد پیکسل های موجود در
طول تصویر و n برابر با تعداد پیکسل های موجود در عرض تصویر است.

بعد از آنکه تمام بیت های مربوط به متن در پیکسل های تصویر قرار گرفت باید سطر و ستون آخرین بیت را در همان سطری که جهت ذخیره سازی اطلاعات مربوط به متن رزرو شده است قرار داد. البته باید توجه داشت که این اطلاعات بعد از اطلاعات مربوط به سطر اولین بیت قرار می گیرد.

در طرف گیرنده پس از دریافت تصویر ابتدا باید با توجه به فرمول 2 اطلاعات مربوط به متن یعنی سطر و ستون اولین بیت

سطر و ستون آخرین بیت استخراج شود. پس از آن با توجه به اطلاعات مربوط به مکان بیت اول از کاراکتر اول و با توجه به کم ارزش ترین بیت پیکسل که همان مقدار بیت مورد نظر است اطلاعات از تصویر استخراج می شود. در ادامه الگوریتم فرستنده

گیرنده با جزئیات کامل بیان می شود.

1-2 الگوریتم فرستنده:

الگوریتم اصلی که در طرف فرستنده اعمال می شود encode_bit نام دارد که خود شامل دو تابع کمکی است. مطابق آنچه که در طرح اولیه بیان شد، الگوریتم اصلی یک تصویر را به عنوان پارامتر ورودی دریافت می کند. پس از آن رشته ای که متن مورد نظر را جهت مخفی سازی در تصویر دربردارد با نام str1 باید درون تصویر رمزنگاری شود و در طرف گیرنده از تصویر استخراج گردد. برای این منظور کاراکترهای رشته str1 را با استفاده از تابع uint8 به عدد دهدهی معادل تبدیل کردیم. پس از آن با استفاده از تابع size(img) اندازه سطر و ستون تصویر استخراج می شود و درون متغیرهایی قرار می گیرد. در مرحله بعد مطابق فرمول 2 یکی از سه سطر انتهایی به منظور رزروسازی برای اطلاعات مربوط به تصویر انتخاب شد و مکان اولیه را برای ذخیره سازی اولین بیت مشخص کردیم. در این الگوریتم دو تابع کمکی نیز تعریف شد که در ادامه بیان می شود.

اولین تابع کمکی که در الگوریتم فرستنده تعریف شد، تابع str2bin بود که کار اصلی این تابع قرار دادن رشته عددی مثلا رشته ‘15’ درون خانه ای با سطر و ستون مشخص شده از تصویر است (که در این الگوریتم همان سطر رزروشده است). برای ذخیره رشته ‘15’ ابتدا با استفاده از تابع length طول رشته که در اینجا 2 است را بدست می آوریم و عدد 2 را با استفاده از تابع int2str به رشته 2 تبدیل می کنیم و با استفاده از تابع convert_in (دومین تابع کمکی که در ادامه با جزئیات کامل بیان خواهد شد) ابتدا رشته 2 به صورت بیتی درون 6 پیکسل از تصویر قرار می گیرد. بعد از آن با استفاده از یک حلقه for که به تعداد طول رشته مورد نظر که در این مثال دو مرتبه است تکرار می شود؛ در تکرار اول عدد دهدهی معادل رقم دهگان (چون عدد دو رقمی است) و در تکرار دوم عدد دهدهی معادل رقم یکان را ذخیره می کند. خروجی این تابع یک عدد

2

چهاردهمین کنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، 17 -15 شهریور 1390

(که ستون آخرین بیت را مشخص می کند) و تصویر تغییر یافته است.

بعد از آن می بایست با یک حلقه for که به تعداد کاراکترهای موجود در متن اولیه تکرار می شود تمام کاراکترهای موجود در متن اولیه (str1) را به همان روشی که در طرح اولیه بیان شد درون تصویر قرار داد. در این حلقه ابتدا کاراکترهای متن را که حال به صورت عدد دهدهی درآمده اند به عدد باینری تبدیل می شود اما از آنجایی که برخی از این اعداد باینری، 6 بیتی و برخی دیگر 7 بیتی اند جهت سادگی، بزرگترین مقدار یعنی 7 را به عنوان تعداد بیت های کاراکتر در نظر می گیریم و کاراکترهایی را که 6 بیتی اند به کاراکترهای 7 بیتی تبدیل می کنیم.
دومین تابع کمکی که در الگوریتم فرستنده استفاده شد، تابع convert-in بود که کار اصلی این تابع قرار دادن یک کاراکتر درون 7 پیکسل از خانه های تصویر است (باید توجه داشت که تعداد پیکسل ها جهت ذخیره سازی یک کاراکتر به عنوان پارامتر ورودی به تابع ارسال می شود). برای درك بیشتر، عملکرد تابع را با یک مثال نشان می دهیم. فرض کنید می خواهیم عدد باینری 1011001 را در یک تصویر که مکان اولین بیت آن به عنوان پارامتر ورودی به تابع ارسال شده است، قرار دهیم، برای این منظور از یک حلقه for استفاده می شود که به تعداد 7 مرتبه (تعداد بیت های عدد باینری) تکرار خواهد شد. برای این عمل، تابع سطر و ستون مکان بیت اول از 7 بیت یک کاراکتر و تصویر را می گیرد و خروجی آن سطر و ستون مکان هفتمین بیت و تصویر تغیر یافته است.

عمل قرار دادن یک بیت از 7 بیت در کم ارزش ترین بیت یک پیکسل بدین صورت انجام می شود: فرض کنید مقدار پیکسل (a,b) که اولین بیت باید با کم ارزش ترین بیت این مکان تعوض گردد عدد زوج است (کم ارزش ترین بیت آن صفر است) در این حالت برای قرار دادن یک عدد باینری 0) یا (1 کافی است مقدار این پیکسل با عدد باینری xor شود. در حالتی که مقدار پیکسل (a,b) عدد فرد است (کم ارزش ترین بیت آن 1 است) در این شرایط دو حالت برای بیت جایگزین داریم: حالت اول) اگر بیت جایگزین 0 باشد کافی است مقدار پیکسل را از 1 کم می کنیم که باعث می شود مقدار پیکسل زوج شود، حالت دوم) اگر بیت جایگزین 1 باشد، چون مقدار پیکسل نیز عدد فردی است نیازی به تغییر ندارد.

پس از جایگزینی بیت، برای قرار دادن بیت بعدی یک ستون به جلو حرکت کنیم. درنتیجه باید عدد ستون را با 1 جمع کنیم اما چنانچه عدد ستون برابر با طول ستون تصویر بود باید یکی به سطر اضافه و ستون برابر 1 شود. پس از پایان 7 مرتبه تکرار، مقدار سطر و ستون آخرین بیت به همراه خود تصویر برگردانده می شود.

بعد از قرار دادن همه کاراکترهای متن درون تصویر، حلقه for پایان می یابد. در انتهای الگوریتم نیز باید سطر و ستون مکان آخرین بیت را مشابه ذخیره سازی مکان اولین بیت، ذخیره کرد که تابع str2bin دو مرتبه فراخوانی می شود، که در مرتبه اول سطر آخرین بیت از آخرین کاراکتر را در سطر رزروشده قرار می دهد و در مرتبه دوم ستون آخرین بیت از آخرین کاراکتر را درون سطر رزرو شده قرار می دهد. در انتها باید تصویر مورد نظر که اکنون حاوی اطلاعات مربوط به متن است با فرمت bmp ذخیره کرد.

2-2 الگوریتم گیرنده

تصویر مورد نظر پس از اینکه اطلاعات مربوطه درون آن قرار گرفت قابل ارسال می باشد که در طرف گیرنده نیز باید الگوریتم دیگری جهت استخراج اطلاعات موجود در تصویر بر روی آن اعمال شود که این الگوریتم decode_bit نامیده شد که به منظور استخراج اطلاعات موجود در آن روش زیر اعمال می شود. در این الگوریتم نیز مشابه الگوریتم قبل از 2 تابع کمکی دیگر استفاده می شود. پارامتر الگوریتم اصلی تصویری است که متنی درون آن رمزگذاری شده است. برای استخراج متن مورد نظر تنها کافی است اطلاعات موجود در سطر رزرو شده استخراج شود (اطلاعات مربوط به سطر و ستون اولین بیت از اولین کاراکتر و سطر و ستون آخرین بیت از آخرین کاراکتر). پس مجداد مطابق فرمول 2 سطر رزروشده پیدا میشود.

اولین تابع کمکی طرف گیرنده تابع cntt است که هدف این تابع استخراج 3 عدد مربوط به سطر و ستون مکان اولین بیت (با توجه به اینکه اولین بیت بر روی قطر اصلی واقع شده است در نتیجه مقدار سطر و ستون آن با یکدیگر برابر است)، سطر و ستون آخرین بیت است. پارامتر های ورودی این تابع شماره سطری است که برای اطلاعات متن رزرو شده اند و تصویری که متن در آن پنهان شده است. برای درك بیشتر تابع را با یک مثال توضیح می دهیم:

با سلام،محصول دانلودی مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله ارائه الگوريتمي به منظور پنهان سازي اطلاعات درون تصوير

مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot

 مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot

… دانلود …

مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot :


محل انتشار: همایش ملی معماری پایدار و توسعه شهری
تعداد صفحات:16
نویسنده(ها):
عاطفه فتح بقالی – کارشناسی ارشد معماری
الهام رشیدزاده – کارشناس ارشدمعماری
آیهان ستاری – دانشجوی کارشناسی ارشدمعماری

چکیده:
ساکنین مناطق سردوکوهستانی برای مساعدکردن شرایط زیست محیطی خود و مقابله با شرایط نامساعد اقلیمی ازامکانات طبیعی بهره گرفتند که مبتنی بربهره وری ازامکانات موجود درمحیط بوده است این پژوهش ازنظرفرایند اجرای پژوهش کیفی بوده و بروش توصیفی و سپس تحلیلی است جهت گرداوری اطلاعات ازمنابع و اسناد معتبر و مطالعات کتابخانه ای و دیجیتال استفاده شده است دراین مبحث معماری بومی مناطق سردوکوهستانی را باتوجه به پایداری محیط و صرفه جویی درمصرف انرژی بررسی نموده و معایب معماری جدید را ازنظر موادی همچون بکارگیری مصالح ناهماهنگ با شرایط منطقه طراحی نامناسب بنا عدم صرفه جویی درمصرف انرژی و تخریب محیط بصورت اجمالی مورد ارزیابی قرار میدهیم نتایج حاصل ازپژوهش نشان دهنده این است که معماری سنتی و بومی این مناطق درانطباق کامل با اصول معماری پایدارقرار داشته اند باتوجه به ضرورت رویکرد پایدار درایران و درراستای حفظ منابع طبیعی با استفاده ازروش پیمایش تعیین نقاط قوت و ضعف فرصت ها و تهدیدها به شیوه sWOT به ارایه استراتژی و راهبردهایی درجهت معرفی یکی ازهمسازترین راه کارهای معماری پایداردرارتقای کیفی معماری و صرفه جویی انرژی درساختمان باتوجه به فناوری جدید پرداخته تا فرصتی فراهمه شود که درادامه روند مذکور و درتطبیق و ترکیب آن با شرایط زمانی حال درراستای توسعه پایدارگامهایبیشتری برداشته شود.

با سلام،محصول دانلودی مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot هدایت میشوید
مقاله راهکارهايي در جهت توسعه پايدار با توجه به ويژگي هاي اقليم شناختي معماري بومي مناطق سرد و کوهستاني با استفاده از مدل swot

مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS

 مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS

… دانلود …

مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS :

محل انتشار: هشتمین همایش ملی بهداشت محیط

تعداد صفحات:20

نویسنده(ها):

علیرضا قراگوزلو – مرکز تحقیقات نقشه برداری سازمان نقشه برداری کشور

چکیده:

محیط زیست دارای مفهومی جامع است در حالیکه شهر و شهر سازی تصویر محدودی از آنرا در اندیشه انسان نمایان می سازد . مفهوم توسعه پایدار شهری و توجه به مفاهیم زیست محیطی و ارائه مدل های مناسب برای انواع عملکردهای توسعه در محیط زیست و نیز در شهرهای بزرگ که تحت تاثیر شدید آثار پر شتاب توسعه قرار دارند هم سطح جهانی و هم ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این میان استفاده از داده های مکانی و ساماندهی و تجزیه و تحلیل درست این داده ها برای بهره گیری در موضوعات توسعه با اهمیت بوده و از رشد فزاینده ای در سطح تحقیقات روز برخوردار است.هم چنین بهره گیری از سیستم اطلاعات جغرافیاییGIS و تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای و بهرهگیری از تکنولوژی سنجش از دور RS نه تنها به عنوان ابزار شناسائی در این راستا تلقی می گردد بلکه قدمی فراتر از مرزهای تولید اطلاعات مکانی و ورود در حوزه های تجزیه و تحلیل و ارزیابی و برنامه ریزی خواهد بود.در این بین داشتن مدل های مناسب از شرایط اکولوژیکی و زیست محیطی سرزمین برای ارزیابی بسیار با اهمیت است.در این مقاله با توجه به انواع عملکردهای شهری با ملاحظه دیدگاه توسعه پایدار که توجه ویژه ای به ظرفبت های طبیعی منطقه از دیدگاه اکولوژی و زیست محیطی دارد، مدل های مناسب برای توسعه شهری در ایران و قابل استفاده در سیستم های اطلاعات خغرافیایی با در نظر گرفتن ملاحظات و استانداردهای محیط زیست ارائه می گردد. بدیهی است با توجه به نقش پایگاه اطلاعات مکانی و به ویژه نقشه های رقومی دقیق و پایگاه سیستم های اطلاعات جغرافیایی GIS، باید به نقش حساس تعیین مدل های قابل استفاده در تحلیل های اطلاعات مکانی و ایجاد پیوستگی بین این اطلاعات و ظرفیت های طبیعی محیط برای تصمیم سازی در برنامه های توسعهمتناسب با شرایط طبیعی سرزمین و ظرفیت های اکولوژی آن اهمیت ویژه ای قائل شد منطقه 22 شهر تهران در این تحقیق با وسعت حدود 10000 هکتار در شمال غرب این شهر مورد مطالعه قرار گرفته است و از مدل های محیطی و سیستم های GIS,RS برای برنامه ریزی استفاده شده است.

اینک شما با جستجوی مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مدل سازي توسعه عملکردها با کاربرد مدل هاي زيست محيطي و بهره گيري از GIS/RS

مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي

 مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي

… دانلود …

مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي :


محل انتشار: کنفرانس بین المللی مدیریت در قرن 21
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
ویدا قورچیان – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
حمید باهوش – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
محبوبه درخشنده – عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان

چکیده:
امروزه حضور جدی رقبای مختلف و استفاده حجیم آنان از فناوری اطلاعات و ارتباطات، موقعیت رقابتی شرکت ها را در شرایط نا مطلوبی قرار داده است و از آنجاکه روش های سنتی در تجزیه و تحلیل داده ها موثر عمل نمی کنند، لازم است با نگاهی علمی و دقیق، راهبرد مناسب تری طراحی و الگوسازی شود روش نوینتحلیل شبکه عصبی راهبردی است که در دنیای کنونی افزایش فروش و جذب مشتری که از دغدغه های اصلی صاحبان مشاغل است را بهبود و توسعه می دهدنورومارکتینگ نوع جدیدی از بازاریابی است که باعث کشف ناهشیاری می شود که مشتریان بدون درگیری سلح آگاهی خود، به شدت تحت تاثیر آنها هستندمدیران باید تشخیص بدهند چه چیزی برای مشتریان آنها در بازار هدفشان مهم است نورومارکتینگ میتواند مدلسازی نماید که کدام تبلیغ یا کدام شیوه ی فروشیا حتی کدام فعاگیت اجتماعی شرکت توگید کننده و کدام شعار می تواند مخاطبان را بیشتر تحت تاثیر قراردهد ای مقاله به روش توصیفی صورت پذیرفته و جهتنیل به اهداف، داده ها از طریق ملاگعه مقالات، مجلات و سایت های معتبر داخلی و خارجی گردآوری گردیده است این پژوهش ضمن معرفی بازاریابی ، برنامهریزی عصبی و بیان نحوه رضایتمندی مشتری، به تحلیل چگونگی افزایش فروش از طریق بازاریابی عصبی و شبکه عصبی مصنوعی پرداخته است.

عنوان محصول دانلودی: مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي را در ادامه مطلب ببینید
مقاله فرايند جذب مشتري و افزايش فروش از منظر بازاريابي عصبي

سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران)

سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران)

… دانلود …

سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران) :

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس برنامه ريزي و مديريت محيط زيست

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

با توجه به معضلات و بحرانهای حاد زیست محیطی که به نگرانی و احساس خطر انسان انجامیده امروز دیگر تنها با تصویب قطعنامه ها یا برگزاری همایش ها یا حتی تصویب قانونهای بدونضخامت اجرا نمی توان در محافظت از محیط زیست قطعیت نشان داد جهان امروز آموزش محیط زیست را حافظ بقا ستونهای محیط زیست میداند هدف از تحقیق حاضر بررسی نقش استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001درارتقا سواد زیست محیطی کارکنان شرکت فولاد آلیاژی ایران میباشد این تحقیق از نوع توصیفی پیمایشی است به لحاظ مدت زمان پژوهش از نوع مقطعی و به لحاظ استفاده از نتایج بدست آمده کاربردی است جامعه آماری این تحقیق شامل کلیه کارکنان شاغل شرکت فولاد الیاژی ایران 956 نفر میب اشد با استفاده از جدول مورگان درمجموع 361 نفر شامل 263 نفر افراد آموزش دیده و 98 نفر افراد آموزش ندیده بطور تصادفی انتخاب شدند.

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران) آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران) و بررسی کامل هدایت میشوید

سنجش سطح سواد زيست محيطي پرسنل صنايع فولاد پس از استقرار سيستم مديريت زيست محيطي (مطالعه موردي: شرکت فولاد آلياژي ايران)

برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

… دانلود …

برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت و اولين کنفرانس کارآفريني و نوآوري هاي باز

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

هدف اصلی این پژوهش حاضر بررسی ارتباط بین شاخصهای آتی حسابداری بر ارزش بازار در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهاادار تهران برای این منظور متغیرهای شامل: ارزش بازار شرکت، اهرم مالی، بازده داریی ها، سود هر سهم و رشد شرکت تعیین و مورد سنجش قرار گرفت یافته های این پژوهش گویای این مطلب هستند بازده دارایی و سود هر سهم برا رزش شرکت تاثیرگذار بوده ولی بازده حوق صابحان سهام هیچ تاثیری بر ارزش شرکت ندارد روش تحقیق حاضر از نظر هدف کاربردی و بر مبنای ماهیت و روش از نوع توصیف همبستگی می باشد دوره زمانی تحقیق در فاصله زمانی 1387 تا 1391 می باشد به منظور آزمون فرضیه های تحقیق از مدل رگرسیون استافده شد و تجزیه تحلیل نهایی داده ها با استفاده از نرم افزار هایرهاورد نوین 3 و Eviews8 و Stata12 صورت پذیرفت.

اینک شما با جستجوی برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران وارد صفحه فروش فایل دانلودی برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

برري ارتباط بين شاخصهاي اتي حسابداري بر ارزش بازار در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار

مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار

… دانلود …

مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار :

مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار

هدف : مقایسه اثر دو برنامه تمرینی منتخب طناب زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپیدها ولیپوپروتئین های (HDL,LDL,TC,TG) پلاسمای خون غیر ورزشکاران بود.

روش تحقیق :

24 نفر از دانشجویان مرد غیرورزشکاردانشگاه شهید بهشتی در این تحقیق شرکت کردند و بر حسب سن،وزن و شاخص آمادگی هوازی بطور همگن به دو گروه تمرینی طناب زدن و دویدن تقسیم شدند.

میانگین، سن، قد ،وزن وVo2max گروه طناب زدن(6/25 سال،1/172 سانتی متر ، 99/72 کیلوگرم،28/43 میلی لیتر/کیلوگرم/دقیقه) و درگروه دویدن(6/26 سال،7/174 سانتی متر،40/72 کیلو گرم،93/43 میلی لیتر/کیلوگرم/دقیقه )بود. هر یک از گروه ها به مدت هشت هفته، سه جلسه در هفته و هرجلسه 55-50 دقیقه و با دو الگوی شدت تمرینی متغیر(70-60 درصد حداکثرضربان قلب در 4 هفته اول و 80-70درصد حداکثرضربان قلب در 4 هفته دوم) به تمرین پرداختند که برای کنترل شدت تمرین،ازضربان سنج استفاده شد.قبل و بعد از برنامه تمرینی، آمادگی هوازی ­و برخی متغیر های لیپیدی و لیپوپروتئینی از جمله سطح HDL،LDL،TC ،TG اندازه­گیری شدند.درنهایت 20 نفر از آزمودنی ها تحقیق را به پایان رساندند.برای تجزیه وتحلیل آماری داده های تحقیق از آزمون آماری t-student (همبسته و غیر همبسته) درسطح معنی داری(05/0p ≤)استفاده شده است.

یافته­ ها: بررسی ها نشان داد که هشت هفته تمرین منتخب طناب زدن و دویدن موجب کاهش معنی دار سطوح LDL,TC,TG،نسبت LDL/HDL وافزایش سطح HDL پلاسمای خون غیرورزشکاران می شود. همچنین نتیجه این تحقیق نشان داد که بین اثردو برنامه تمرینی طناب زدن و دویدن بر تغییرات متغیرهای لیپیدی ولیپوپروتئینی (HDL,LDL,TC,TG) تفاوت معنی داری وجود ندارد.

نتیجه گیری: از آنجایی که بین اثر دو برنامه تمرینی منتخب ،تفاوت معنی داری مشاهده نشد،بنابراین می توان از برنامه تمرینی طناب زدن به عنوان جایگزینی مناسب برای سایر روش های متداول چون دویدن،استفاده کرد.

واژه­های­کلیدی: برنامه تمرینی طناب زدن،برنامه تمرینی دویدن ، عوامل خطرزای قلبی- عروقی

ازاوائل قرن بیستم تاکنون الگوی مرگ و میر بطور قابل ملاحظه ای تغییر یافته است. مقارن با سال 1900 میلادی بیماریهای عفونی مثل آنفلوآنزا، ذات الریه وسل مهمترین علل مرگ و میرانسان بودند ولی به تدریج با بهبود خدمات بهداشتی در کشورهای توسعه یافته ،علل مرگ و میر انسانها نیزتغییرکرده به طوری که هم اکنون بیماریهای غیرواگیردارومزمنی چون، بیماریهای قلبی- عروقی،سرطانها، بیماریهای عروق مغزی به ترتیب از مهمترین علل مرگ ومیر در جهان به حساب می آیند(2).براساس آمارسازمان جهانی بهداشتTPTP[1]PTPT، بیماریهای مختلف قلبی- عروقیTPTP[2]PTPT ،تقریبا با 7/16 میلیون قربانی در سال،حدود 29درصد مرگ و میر در جهان را به خود اختصاص داده است(11).طبق آمار وزارت بهداشت در کشور ما نیز حدود 38 در صد مرگ ومیر ناشی از بیماری های مختلف قلبی- عروقی است.مطالعات همه گیر شناسیTPTP[3]PTPT وبالینیTPTP[4]PTPT دراز مدتی چون تحقیقات فرامینگهامTPTP[5]PTPT نشان داد که عوامل مختلفی می توانند درایجاد این گونه بیماریها نقش داشته باشندکه انجمن قلب آمریکا[6] این عوامل را به دو گروه تقسیم کرده،گروه اول شامل افزایش فشار خون، چاقی و اضافه وزن، مصرف سیگار و تنباکو، دیابت شیرین، افزایش کلسترول، عدم فعالیت بدنی، استرس ومصرف الکل می باشنندکه قابل تغییرند ومی توان آنها را با روشهای مختلفی کنترل یا درمان کردوگروه دوم که غیر قابل تغییرندو شامل جنسیت، افزایش سن، وراثت و نژاد می باشند(6) در طول چند دهه اخیر نقش لیپوپروتئین‌ها وارتباط آن با بیماریهای قلبی- عروقی از سوی محققان مورد توجه زیادی قرار گرفته است(26)و نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه بیانگر این است كه نحوه متابولیسم، میزان ونوع لیپیدها، بخصوص لیپوپروتئین‌های خون در بروز و تشدید بیماریهای قلبی- عروقی نقش اساسی دارند(4)به نحوی که اختلال درمتابولیسم ودر نتیجه برهم خوردن غلظت لیپیدهاولیپوپروتئینها ازعلل اصلی بروز بیماریهای قلبی- عروقی می باشند(7) تغییرات نامطلوب درغلظت لیپیدها ولیپوپروتئینهای خون ازمهمترین عوامل خطرزای بیماریهای قلبی- عروقی هستند که باروشهای مختلفی ازجمله، دارودرمانی وافزایش فعالیتهای بدنی اصلاح وتعدیل می شوند(4) اگرچه داروهای مختلفی مثل نیاسین[7]،استاتین[8] وآسپرین[9] درجهت کاهش عوامل خطرزای بیماریهای قلبی- عروقی مورد استفاده قرارمی گیرند(14،13)اما نتایج برگرفته شده ازمطالعات گسترده در این زمینه نشان داده که انجام تمرینات منظم ورزشی یکی ازموثرترین روش برای پیشگیری و درمان اولیه این بیماریها بحساب می آید(3)

برنامه تمرینی منتخب دویدن

منظور از برنامه تمرینی دویدن در این تحقیق ،30 دقیقه دویدن استقامتی در هر جلسه است که در 10نوبت سه دقیقه ای با شدت 70- 60 درصد حداکثر ضربان قلب در چهار هفته اول وباشدت 80-70 درصد حداکثر ضربان قلب در چهار هفته دوم انجام شدکه بین هر نوبت 30 ثانیه استراحت فعال (راه رفتن) در نظر گرفته می شود.(جدول3 )

جدول 3.نحوه اجرای برنامه تمرینی منتخب دویدن

مدت زمان هر جلسه(با گرم وسرد کردن)

فاصله استراحتی بین هر نوبت

تعداد جلسه در هفته

شدت تمرین

نوبت های تمرینی

52 دقیقه

30

ثانیه استراحت فعال

3 جلسه

چهار هفته دوم

چهار هفته ا ول

3 نوبت 10دقیقه ای

80- 70 حداکثر ضربان قلب

70-60 حداکثر ضربان قلب

روش آماری:

برای توصیف داده ها از شاخص های گرایش مرکزی (میانگین) و پراکندگی (انحراف استاندارد) آمار توصیفی استفاده شد و برای مقایسه متغیرهای درون و برون گروهی به ترتیب ازآزمون های آمار استنباطی t-student همبسته و غیرهمبسته به کمک نرم افزارآماری5/11- spss استفاده شده که برای آزمون فرضیه های تحقیق نیزسطح معنی دار(05/0≥P) در نظر گرفته شده است.

نتایج آماری مقایسه میانگین های پیش آزمون وپس آزمون متغیر های تحقیق در دو گروه تمرینی طناب زدن ودویدن و همچنین نتایج آماری مقایسه اثر دو برنامه تمرینی طناب زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپیدها ولیپوپروتئین های پلاسمای خون غیر ورزشکاران به ترتیب در جدول (4)و (5) مشخص شده است.

نتایج آماری مقایسه میانگین های پیش آزمون وپس آزمون متغیر های تحقیق در دو گروه تمرینی طناب زدن ودویدن و همچنین نتایج آماری مقایسه اثر دو برنامه تمرینی طناب زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپیدها ولیپوپروتئین های پلاسمای خون غیر ورزشکاران به ترتیب در جدول (4)و (5) مشخص شده است.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقایسه اثر دوبرنامه تمرینی منتخب طناب‌زدن و دویدن بر تغییرات سطح لیپید‌ها و لیپوپروتئین‌های پلاسمای خون افراد غیر ورزشكار

مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد

مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد

… دانلود …

مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد :

سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :25

نوع تلقی، تعامل، شناخت و ارزش‌گذاری منابع انرژی توسط کشاورزان، چگونگی بهره‌برداری آن‏ها را از این منابع تعیین می‌کند. در این راستا، مطالعه حاضر از نقطه ‌نظر یک پارادایم علمی محیط ‎زیستی به شبیه‌سازی رفتار مصرف انرژی در نظام ‏های گلخانه‌ای پرداخته است. جمعیت مورد مطالعه تحقیق، کشاورزان تولیدکننده خیار داربستی (سال باغی 92-91) در شهرستان یزد بودند (تعداد 2076 بهره‌بر‌دار) که حجم نمونه پژوهش با فرمول کوکران تعیین گردید و با نمونه‌گیری طبقه‌ایِ متناسب، 322 واحد آنان انتخاب و پیمایش شدند. از نظریه‌های بوم‌شناسی انسانی و رفتار هدف‌محور نیز برای تبیین تعاملات گلخانه‌داران با محیط فناوری استفاده شد. همچنین، برای تجزیه ‌و تحلیل داده‌های جمع‌آوری‌شده با ابزار پرسشنامه، از نرم‌افزار SPSS12 استفاده شد که نتایج آمار توصیفی این نرم‌افزار ورودی‌ نرم‌افزار نت ‌لوگو Netlogo5.0.1. را برای انجام آزمایش‌های شبیه‌سازی عامل محور و نمایش چگونگی تعامل گلخانه‌داران با محیط فناوری تشکیل دادند. روایی صوری پرسشنامه نیز با نظرات متخصصان ترویج و آموزش کشاورزی و جامعه‏ شناسی تعیین و میزان پایایی شاخص‏ های آن با روش آلفای کرونباخ در دامنه 0/76 تا 0/95 تعیین گردید. یافته‌های شبیه‌سازی نشان داد که با دستکاری و تغییر سازه‎های پیش‌بین نیت رفتار مصرف انرژی نظیر ”پارادایم محیط ‎زیستی‎“، ”مشوق‌های تغییر نگرش و رفتار مصرف انرژی“ و ”نگرش پیرامون تأثیرات طرح هدفمندی یارانه انرژی“، 15درصد در میزان مصرف برق صرفه‌جویی می‌گردد. همچنین، با تغییر میزان پارامترِ ”عمرِ“ وسایل و تجهیزات گلخانه‌‌ای، صرفه‌جویی در گلخانه‌ها به میزان 57 تا 77 درصد خواهد رسید. در نهایت، در راستای بهینه شدن مصرف انرژی در نظام‎های گلخانه‎ای، راهکارهای بنیادی و کاربردی پیشنهاد شده است.

با سلام،محصول دانلودی مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله شبيه‌سازي رفتار مصرف انرژي در نظام‎هاي گلخانه‎اي شهرستان يزد

مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول

 مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول

… دانلود …

مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول :


محل انتشار: سومین همایش ملی امنیت غذایی
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
علیرضا صادقی ماهونک – دانشیار علوم صنایع غذایی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
رقیه باطبی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آزادشهر

چکیده:
کشمش یک غذای عملگرا با خواص دارویی و تغذیه ای فراوان محسوب می شود که از آن میتوان در فرمولاسیون مواد غذایی استفاده کرد . هدف از انجام این تحقیق تولید دسر لبنی با استفاده از جایگزینی کنستانتره کشمش با شکر می باشد . در این پژوهش، اثر افزودن سطوح مختلف کنسانتره کشمش (10،13،15 درصد) و صمغ کربوکسی متیل سلولز در سطوح مختلف(0،0/3،0/5 درصد) جهت تولید دسر لبنی کشمش در قالب طرح کاملا تصادفی بر پایه فاکتوریل مورد بررسی قرار گرفت . نتایج بخش تولید دسر لبنی کشمش به وضوح نشان داد که با افزایش میزان کنستانتره کشمش در فرمولاسیون، در آزمون حسی و بر اساس نتایج پذیرش کلی مشخص شد که نمونه حاوی 13 و 15 درصد کنستانتره کشمش در حضور 0/3 درصد صمغ کربوکسی متیل سلولز بالاترین امتیاز و نمونه حاوی 10 درصد کنستانتره کشمش (این نمونه فاقد صمغ کربوکسی متیل سلولز بود) پایین ترین امتیاز را توسط ارزیابان حسی کسب نمود. از این رو با توجه به نتایج بدست آمده از انجام این پژوهش می توان گفت تولید دسر لبنی حاوی این کنستانتره به منظور ارائه محصول جدید و متنوع با ارزش تغذیه ای بالا امکان پذیر است .

با سلام،محصول دانلودی مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول هدایت میشوید
مقاله افزودن کنستانتره کشمش به دسر لبني و بررسي تاثير آن بر خصوصيات حسي محصول

مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA

 مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA

… دانلود …

مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA :


محل انتشار: اولین همایش ملی فناوری های نوین در شیمی و مهندسی شیمی
تعداد صفحات:13
نویسنده(ها):
امیرعباس ایزدپناه – استادیارمهندسی شیمی
فریبا سیف – دانشجوی کارشناسی ارشدشیمی کاربردی
رامین رضایی – استادیارشیمی دانشگاه ازادفیروزاباد
سیدحمید حسینی – کارشناسی ارشدمهندسی شیمی

چکیده:
مدل سازی دقیق خواص ترمودینامیکی جذبH2S توسط امین به شبیه سازی و طراحی فرایندهای جذبH2Sکمک می کند دراین کارتعادلات بخارمایع VLE سیستم سه تایی سولفیدهیدروژن 1-اب2-متیل دی اتانول امین 3درمحدوده وسیع دما 393-298K فشار5230kpa-0/0018 و درصد وزنی متیل دی اتانول امین 11/8-48/8با استفاده ازمعادله حالت مکعبی به اضافه تجمعی CPA مدل سازی شده است دراین کارمدل سازی سیستم سه تایی سولفید هیدروژن ـ اب ـ متیل دی اتانول آمین بادوروش متفاوت صورت پذیرفته است بهینه سازی پارامترهای انرژی و حجم تجمعی با فرض این که مقدارپارامتر برهمکنش دوتایی Kij بین سولفید هیدروژنو متیل دی اتانول آمین برابر با صفرباشد انجام شده است دراین روش سولفید هیدروژن با دو حالت مختلف درنظر گرفته شده است به عنوان یک مولکول تجمعی با طرح تجمعی 3B,4C وبه عنوان یک مولکول غیرتجمعی نتایج به دست امده با استفاده ازمعادله ی حالت CPA همخوانی خوبی با داده های ازمایشگاهی برای سیستم سه تایی دارد نتایج حاصل ازبه کاربردن طرح تجمعی 4C برای سولفید هیدروژن درمعادله حالت CPA خطای کمتری را نسبت به طرح تجمعی 3B و بدون طرح تجمعی برای سولفید هیدروژن نشان میدهد

با سلام،محصول دانلودی مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله مدلسازي ترموديناميکي جذب هيدروژن سولفيدH2S درمحلول آبي متيل دي اتانول آمينMDEA با استفاده ازمعادله حالت مکعبي به اضافه تجمع CPA